Jacy są Norwegowie?

Jaki jest twój norweski pracodawca?

no avatar
User

malina_oslo

22

So lut 02, 2013 3:20 pm

Jaki jest twój norweski pracodawca?

przez malina_oslo » Śr lut 13, 2013 2:42 pm

Chciałam tu zacząc dla mnie bardzo ciekawy wątek. Chodzi mi mianowicie o doświadczenia z Norwegami, jako pracodawcami.
Mój obecny pracodawca jest super! (pracuję w firmie telekomunikacyjnej). Rozumie, że jako mama czasem potrzebuję wyjść wcześniej. Kiedy mam problemy z dogadaniem się, to bardzo się stara mówić powoli. I wciąż powtarza, że warto inwestować w swoich pracowników, bo to się zwraca! Życzyłabym sobie takiego podejścia w naszej kochanej ojczyźnie!! ;)
no avatar
User

kasia_123

31

N sty 27, 2013 10:12 pm

Re: Jaki jest twój norweski pracodawca?

przez kasia_123 » Śr lut 13, 2013 8:30 pm

Ciekwy wątek ;) .
Ja uważam, że tak jak wszędzie zdarzają się i bardzo i mniej dobrzy pracodawcy. Tyle, że faktycznie ogólne podejście do pracownika jest bardziej ludzkie i w jakiś sposób luźniejsze niż w Polsce. Może to kwestia kultury, a może poprostu lepszego statusu? Nie ma takiej presji jeśli chodzi o pracę. Sytuacja jest chyba spokojniejsza.
no avatar
User

malina_oslo

22

So lut 02, 2013 3:20 pm

przez malina_oslo » Pn lut 25, 2013 3:19 pm

Zgadzam się z Tobą kasiu_123, pamiętam jak pracowałam w sklepie jako sprzedawczyni i nie mogłam przyjeżdżać 5 minut później, żeby żdążyć dziecko oddać do przedszkola. Oczywiście proponowałam, że potem zostanę dłużej. I nie byłam jedynym pracownikiem, to była tylko kwestia otwartości i chęci pójścia komuś w potrzebie na rękę. Ale się nie doczekałam. Szkoda, choć taka wizja przyszłości, z takim szefem była niezłą motywacją do szukania innej pracy ;) .
no avatar
User

kasia_123

31

N sty 27, 2013 10:12 pm

przez kasia_123 » Cz lut 28, 2013 8:27 pm

Mój pierwszy norweski pracodawca okazał się Niemcem, z którym no cóż nie układało mi się najlepiej. Miał obsesje na punkcie zmuszenia mnie do nauki norweskiego, choć świetnie się dogadywaliśmy po angielsku. Nie dziwiłabym się tak bardzo, gdyby był rodowitym norwegiem, ale z jego rodowodem to było conajmniej dziwne... :roll:
no avatar
User

bigosikk

25

Śr sty 08, 2014 10:18 pm

przez bigosikk » So sty 25, 2014 8:25 pm

kasia_123 napisał(a):Mój pierwszy norweski pracodawca okazał się Niemcem, z którym no cóż nie układało mi się najlepiej. Miał obsesje na punkcie zmuszenia mnie do nauki norweskiego, choć świetnie się dogadywaliśmy po angielsku. Nie dziwiłabym się tak bardzo, gdyby był rodowitym norwegiem, ale z jego rodowodem to było conajmniej dziwne... :roll:

ja tam sie nie dziwie! niemcy tacy akuratni ;)
User

kropkaN

14

Pn lut 24, 2014 9:18 am

przez kropkaN » Wt lut 25, 2014 11:54 am

a jaki jest "przecietny" norweski szef? chcialabym miec jakies ogolne wyobrazenie bo wyjatki wszedzie sie zdarzaja ;)
User

Maciejka

59

So sty 25, 2014 5:02 pm

przez Maciejka » Cz lut 27, 2014 11:36 am

moim zdaniem jest otwarty, mily, "nieoficjalny", oczekuje w pracy inwencji i zaangazowania, dba o swoich pracownikow. takich szefow wam zycze :D !
User

kropkaN

14

Pn lut 24, 2014 9:18 am

przez kropkaN » Cz mar 06, 2014 7:52 pm

podoba mi sie taki szef, dzieki Maciejka :) ! inni tez maja takie doswiadczenia?
User

Małgosia K.

157

Wt mar 18, 2014 10:02 pm

przez Małgosia K. » Pt lip 18, 2014 4:05 pm

Maciejka napisał(a):moim zdaniem jest otwarty, mily, "nieoficjalny", oczekuje w pracy inwencji i zaangazowania, dba o swoich pracownikow. takich szefow wam zycze :D !

Zgadzam się z przedstawioną przez Ciebie opinią, ale wydaje mi się, że taka postawa, jaką prezentuje większość norweskich pracodawców, może być czasem dla Polaków myląca. Chodzi mi o to, że ta życzliwość Norwegów nie jest równoznaczna ze spoufalaniem się. "Nieoficjalne" zachowanie szefa nie oznacza, że pozwoli na wszystko czy że nie wyciągnie konsekwencji, kiedy trzeba. Lepiej mieć to na względzie, żeby nie przeżyć niemiłego zaskoczenia :? .
no avatar
User

piotrek241

24

Pt lip 18, 2014 4:17 pm

przez piotrek241 » Pn sie 11, 2014 3:30 pm

Małgosia K. napisał(a):
Maciejka napisał(a):moim zdaniem jest otwarty, mily, "nieoficjalny", oczekuje w pracy inwencji i zaangazowania, dba o swoich pracownikow. takich szefow wam zycze :D !

Zgadzam się z przedstawioną przez Ciebie opinią, ale wydaje mi się, że taka postawa, jaką prezentuje większość norweskich pracodawców, może być czasem dla Polaków myląca. Chodzi mi o to, że ta życzliwość Norwegów nie jest równoznaczna ze spoufalaniem się. "Nieoficjalne" zachowanie szefa nie oznacza, że pozwoli na wszystko czy że nie wyciągnie konsekwencji, kiedy trzeba. Lepiej mieć to na względzie, żeby nie przeżyć niemiłego zaskoczenia :? .

dzieki za rade! moze sie przyda ;)