Pomocne linki i materiały do nauki norweskiego.

Nauka przez książki, filmy itp.

no avatar
User

INorge

13

N lut 23, 2014 3:09 pm

Nauka przez książki, filmy itp.

przez INorge » Pn lut 24, 2014 11:54 am

Wiele ciekawych filmów zostało nakręconych w Norwegii. Często to kino ambitne, mało komercyjne, ale dostrzeżone przez krytykę. Polecam 'Łowcy głów'(2011), przygodowy 'Kon-Tiki' (2012), 'Happy Happy' (2010) i 'Elling'. No i 'Historie kuchenne' (2003). Można się osłuchać z językiem.
Jakich pisarzy norweskich polecacie?
User

Agata K.

67

Cz sty 09, 2014 11:41 am

Re: Nauka przez książki, filmy itp.

przez Agata K. » Wt lut 25, 2014 8:22 pm

Hej INorge :) ! Bardzo dziękuję za polecone tytuły filmów (zamierzam obejrzeć wszystkie i inne też ;) )! Niedawno w ramach poznawania norweskiej kultury obejrzałam sobie film "Elling" i do dziś jestem pod wrażeniem. Jest świetny pod każdym względem: zabawny, wzruszający, zaskakujący, bardzo dobrze zagrany... Ponieważ nie znam norweskiego, korzystałam z wersji z polskim lektorem, ale też uważam, że filmy w wersji oryginalnej mogą być fajną pomocą w nauce języka (w moim przypadku angielskiego).
no avatar
User

Katarzyna

12

N lut 23, 2014 3:23 pm

przez Katarzyna » N mar 02, 2014 2:34 pm

A może czytanie jakiś krótkich opowiadań? W angielskim są tzw. readersy, czyli uproszczone lekturki. Czy w norweskich wydawnictwach też coś takiego istnieje?
no avatar
User

Lise

12

N lut 23, 2014 3:08 pm

przez Lise » N mar 02, 2014 2:44 pm

A z ciekawszych norweskich (współczesnych) autorów: Erland Loe, Jo Nesbo, Anne Holt, Karin Fossum i Per Petterson. Często to kryminały.
no avatar
User

monia78

4

Cz sie 17, 2017 12:06 pm

przez monia78 » So sie 26, 2017 7:38 pm

Jo Nesbo naprawdę mi się podobała. I czy jest ktoś inny?